„ZIMNY CHIRURG”

Tę książkę przeczytałam już jakiś czas temu i zapomniałam jej opisać od razu na blogu. A warto o niej wspomnieć, bo jest naprawdę koszmarna.

Dokładniej rzecz ujmując: jest napisana bardzo dobrze, czyta się szybko, ale jest też po prostu obrzydliwa. Na tyle okropna, że w pewnym momencie musiałam przerwać czytanie. Wróciłam do niej dopiero na drugi dzień. Zdecydowanie nie jest dla ludzi wrażliwych i o słabych nerwach.

O kim jest książka? O Edmundzie Kolanowskim. Jest to prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie. Kolanowski został skazany i powieszony 28 lipca 1986r. Była to ostatnia kara śmierci wykonana w Poznaniu.

Autor książki- Max Czornyj wykonał kawał dobrej roboty. Prześledził życiorys Kolanowskiego, obejrzał wizje lokalne i zagłębił się w śledztwo. Wniknął w umysł mordercy i całą historię opisał w pierwszej osobie. Tak, jakby opowiadał o sobie i swoich czynach sam Edmund. Różnych historii słuchałam w podcastach i różne książki czytałam. A ta historia jest niesamowita, nieludzka, straszna i przerażająca. Ciężko opisać, trzeba przeczytać. Nie żałuję, że przeczytałam, chociaż momentami było ciężko. Interesuję się kryminalistyką. Kryminologia raczej nie dla mnie, ale po tej lekturze zaczęłam się zastanawiać, co siedzi w głowach takich dewiantów. I chyba nie chciałabym wiedzieć…

Polecam! 😁

3 myśli w temacie “„ZIMNY CHIRURG”

      1. spotify, ale ja słucham na CastBox. Spotify mi się nie podoba, trzymam go dla jednej piosenki, która raz na jakiś czas chodzi po głowie i trzeba odsłuchać, najlepiej bez reklam. Castbox to tylko podcasty – z całego świata. True crime jest pełno. Świetny jest Into the dark od APM. Rzetelne dziennikarstwo śledcze.

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: