REGAŁY I PÓŁKI

Regały i półki pełne książek, czyli przegląd holenderskich biblioteczek domowych. Lubię podejrzeć jak to u Holendrów wygląda, bo zawsze wiedziałam, że też chcę taki zbiór lektur w domu.

Podczas urządzania domu, każdy mol książkowy powinien zadbać o to, żeby znalazła się w nim chociaż odrobina miejsca na książki 📚 Jakby nie patrzeć, jest to ważny element wystroju wnętrza. Czasem biblioteczk, to specjalnie zaprojektowane szafki, sprytnie umieszczone we wnękach lub zaadaptowane na potrzeby wnętrza stylowe regały. Są domy, gdzie na bibliotekę przeznacza się np. osobne pokoje. Czasem, wracając z pracy inną drogą, mijamy dom, gdzie od strony ulicy znajduje się pokój, w którym ktoś zrobił sobie bibliotekę. Zimą, gdy paliło się tam światło, widziałam przez wysokie okna kolor ścian- butelkowa zieleń i drewniane regały pełne książek od sufitu do podłogi. Pod oknem stało drewniane biurko z lampką 😊 Czasem bardziej odpowiednim miejscem jest sypialnia albo ściana w holu na piętrze. Ale uważam, że najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest salon, gdzie pokaźny zbiór lektur można wyeksponować. Poza tym, jest to pomysł, który gwarantuje wygodę, bo można czytać na kanapie bądź w ulubionym fotelu 🙂 Poniżej zdjęcia typowych regałów umieszczonych właśnie w salonach:

„Sercem domu jest biblioteka”- Jan Parandowski 📚📙📓📖📗📚

2 myśli w temacie “REGAŁY I PÓŁKI

  1. Kiedyś zdawało mi się, że to świetnie wygląda. Na zdjęciach – owszem. Natomiast przeprowadzone „na żywej tkance własnego lokum” skumulowanie książek w jednym miejscu nie sprawdziło się. Powstała jakaś porażająca pstrokata ściana. I był powrót do kilku osobnych szafek.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: