FASOLKA Z TIK TOKA

Polubiłam się z aplikacją TikTok, bo oprócz totalnych głupot zawsze znajdę coś pożytecznego. Ostatnio oglądałam przepisy na różne dania i okazuje się, że są ciekawe i smaczne.

Do stania przy garach pierwsza nie jestem, ale czasem jakiś przepis mi wpadnie w oko. Co się okazuje? Jeśli wypróbuję go, to w 99% zawsze wychodzi i jest pysznie. Czyli może aż tak złą kucharką nie jestem 🙂

Byłam ostatnio w polskim sklepie po chleb i natknęłam się na żółtą fasolkę szparagową. Co ciekawe, w holenderskich sklepach widziałam do tej pory tylko zieloną. Kupiłam trochę tej fasolki i pomyślałam, że zjemy z masłem i bułką tartą. Ale potem zobaczyłam filmik na przyrządzenie jej w inny sposób, którego nie znałam. I musiałam wypróbować. Nie zrobiłam wszystkiego dokładnie, jak w przepisie, bo zawsze lubię coś zmodyfikować. Oryginalnie potrzebne składniki to fasolka, 3- 4 jajka, ulubione przyprawy i ser mozzarella. Ja dodałam pomidorki koktajlowe, a że nie miałam mozzarelli, to dodałam cheddar.

Fasolkę gotujemy w osolonej wodzie do takiej miękkości jaką lubimy. Naczynie polewamy lekko oliwą z oliwek i układamy połówki pomidorków. Przyprawiany – ja użyłam tylko mix młynkowy kupiony w Actionie i suszone zioła.

Na pomidory wyłożyłam odsączoną fasolkę, wybiłam 4 jajka i ponownie przyprawiłam.

Na to poszedł starty cheddar kupiony w Lidlu.

Zapiekałam to kilka minut (do stopienia sera) w 150°. Najlepiej smakuje na gorąco.

Polecam, bo palce lizać! Do następnego 🙂

2 myśli na temat “FASOLKA Z TIK TOKA

Dodaj komentarz