OSTATNIO PRZECZYTANE

Przeczytałam ostatnio 2 książki Grahama Mastertona. Jedna z nich, to thriller z domieszką kryminału, a druga to horror o duchach 🙂 Obie czyta się świetnie! Wciągają od pierwszych stron i zakończenia mają ciekawe.

Thriller „Siostry krwi” nawiązuje do filmu „Siostry Magdalenki” i do prawdziwych wydarzeń. W latach 70 w irlandzkim hrabstwie Galway, w ogrodzie klasztoru, gdzie kiedyś mieścił się prowadzony przez siostry zakonne dom dla samotnych matek, znaleziono stosy kości dzieci, a o ich śmierci nie było żadnej informacji. W domu opieki zostaje uduszona stara zakonnica. W jej ciele znaleziono świętą figurkę. Po jakimś czasie okoliczni mieszkańcy widzą kolejną, wykrwawiającą się zakonnicę przyczepioną do wypełnionych helem balonów, która szybuje nad łąkami i rzeką.

Jest to kontynuacja cyklu kryminałów z Katie Maguire, do którego należy 8 powieści. Polecam! I jeszcze jedno: obejrzyjcie koniecznie „Siostry Magdalenki”. Mocny dramat, który pokazuje, jak kiedyś były traktowane kobiety, które „zgrzeszyły”. Warto także przeczytać to: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1696492,1,pieklo-w-irlandzkim-kosciele-masowy-grob-na-terenie-prowadzonym-przez-zakonnice.read

Kalifornia. Michael i Tasha padają ofiarą psychopaty, który taranuje ich samochód. Kobieta ginie na miejscu. Michael po 2óch miesiącach budzi się ze śpiączki w prywatnej klinice. Nie pamięta wypadku, nie wie kim jest… Wg lekarzy ma odbywać dalszą rekonwalescencję w pobliskiej osadzie. W miarę upływu czasu Michaelowi wraca pamięć i nabiera pewności, że wszyscy wokół kłamią i że w osadzie dzieje się coś dziwnego. Mężczyzna próbuje uciec, ale… Więcej nie zdradzę, przeczytajcie sami 🙂 Fabuła świetna i jak dla mnie, dobry film by mógł z tego powstać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: