4 THRILLERY Z KOBIETAMI W ROLI GŁÓWNEJ

Zaraz koniec lutego i zbliża się Dzień Kobiet 🙂 Z racji tego, że jestem na zwolnieniu lekarskim, obejrzałam w tym czasie sporo filmów. Różnych: od głupich komedii, po dramaty 😮 Wybierałam takie, w których zainteresował mnie opis filmu i nazwiska aktorów. I tym oto sposobem natknęłam się na 3 thrillery dotąd mi nieznane, bo jeden oglądałam już ze 4 razy i warto o nim wspomnieć, bo to klasyk. We wszystkich filmach główne role przypadają kobietom, które okazują się jebnięte. I jak to bywa, niszczą życie innym ludziom. Zobaczcie sami!

„Fatalne zauroczenie”

Absolutny klasyk z 1987r. Film dostał nagrodę BAFTA i 20 nominacji. Gwiazdorska obsada: Glenn Close i Michael Douglas. Trzyma w napięciu cały czas. O czym jest? Ano, klasyczny romans, ale kończy się raczej nieklasycznie. Dan Gallagher (Douglas) był szczęśliwym mężem i ojcem. Pewnego dnia jego żona wyjeżdża z córką do rodziców, a mężczyzna spędza weekend ze znajomą z pracy. Po wszystkim chce zapomnieć o wszystkim- było, minęło, ale kobieta robi wszystko, żeby słomiany wdowiec nie wrócił do swojej żony. Jest gotowa posunąć się do ostateczności.

„Niezapomniany”

Film z 2017r. Dostał 1 nominację. W roli głównej Katherine Heigl, znana mi dotąd z komedii romantycznych, np „27 sukienek”. Nie przypuszczałam, że tak dobrze odegra rolę wariatki. Małżeństwo Tessy (Heigl) i Davida przestało istnieć. Kobieta nie jest w stanie pogodzić się z tym faktem i nie potrafi ułóżyć sobie życia na nowo. Jej były mąż nie ma z tym problemu. Udaje mu się znaleźć miłość życia Julię Banks (Rosario Dawson), z którą planuje ślub. Tessa jest zdruzgotana. Powodowana zazdrością i żalem, postanawia zniszczyć nowej wybrance swojego ex życie.

„Obsesja”

Amerykański thriller z 2009r ze świetną obsadą. Gra aktorska na poziomie. Ali Larter, znana z „Oszukać przeznaczenie”, świetnie pasuje do roli psychopatki. Beyonce, za którą niezbyt przepadam, jako aktorka sprawdza się naprawdę dobrze. Nie przypuszczałam, że tak dobrze potrafi grać. I wreszcie Idris Elba, który gra męża i ojca, pokazuje niezłą reakcję na zaloty innej kobiety. Rodzina jak z obrazka- awans męża, cudne dziecko, nowy piękny dom… Pewnego dnia w biurze Dereka na zastępstwie, pojawia się Lisa (Larter). Kobieta jest zawsze świetnie przygotowana, pogodna, miła i ładna. Wydaje się idealną pracownicą. Sytuacja zmienia się, gdy próbuje poderwać Dereka, ale bez powodzenie. Kobieta nie przyjmuje odmowy. Staje się coraz bardziej niezrównoważona…

„Stalkerka”

Film z 2016r, nie jest zbyt znany. Natknęłam się na niego w sumie przypadkiem, a że opis był nawet ciekawy, to postanowiłam obejrzeć. Grace Winston ma męża, dom… Ale cieniem na jej życie rzuca się choroba, która objawia się agresją. Mąż postanawia iść z kobietą do psychiatry. Grace nie wytrzymuje terapii i wychodzi wzburzona. Mężczyzna dowiaduje się, że choroba jest poważna i może skończyć się urojeniami. Długo nie był w stanie pomóc żonie, bo kobieta pozbawia go życia. Zmienia miejsce zamieszkania, pracę. Zaprzyjaźnia się z nowymi sąsiadami- małżeństwem. Postanawia uwieść męża swojej nowej przyjaciółki…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: