DZIWACTWA W HOLENDERSKICH DOMACH

Wystrój domów polskich i holenderskich różni się bardzo. Polacy mają inny gust. Holendrzy lubią płytki, cegłę, mnóstwo ozdób i nierzadko meble, jak wyjęte ze starego zamczyska. Sypialnie dla odmiany są skromnie urządzone, ale reszta pomieszczeń posiada różne ozdoby i dziwaczne kolory. Oto kilka przykładów na widok których się mocno zdziwiłam 🙂 I na pewno nie będę miała takich „ozdób” w domu.

Duuużo drewna w łazience. Podobają mi się dodatki drewniane, np lustro w takiej oprawie, czy umywalka wbudowana w drewnianą szafkę. Ale całe ściany w boazerii? Ja jestem na nie.

Jeśli Holender ma ulubiony kolor, to więcej niż pewne, że znajdzie się w całym domu. I nie trzeba zgadywać, co to za kolor, bo zobaczymy go na ścianach, meblach np kuchennych i w łazience 🙂

Wc to nie tylko sedes i umywalka. Często znajdziemy tam ogrom ozdób, ozdóbek… Jak dla mnie- koszmar. I weź to potem sprzątaj…

Jak widać, każde miejsce jest dobre na przechowywanie różnych rzeczy 😀 Zasiedzisz się na sedesie- otwierasz butelkę 😉

Sypialnia połączona z łazienką… Koszmar, którego nie potrafię zaakceptować. Już pal licho te okropne płytki na podłodze, ale wanna?! Nie!

Sypialnia z umywalką to bardzo częsty widok. Ma to zaletę: wstajesz rano i od razu myjesz twarz i zęby, nie czekając w kolejce do łazienki. W holenderskich sypialniach oprócz łóżka i szafy, rzadko znajduje się więcej rzeczy, ale umywalka pojawia się bardzo często. Zresztą dla Holendra sypialnia służy tylko do spania, nie przesiadują w niej, więc taki wystrój to dla nich norma.

One thought on “DZIWACTWA W HOLENDERSKICH DOMACH

  1. Gdy oglądaliśmy dom na wynajem kilka lat temu, właściciele jeszcze się nie zdążyli wyprowadzić. Toaleta była wytaoerowana niemal zdjęciami z ich podróży po świecie. 3 ściany niemal po sufit w zdjęciach. W innym domu była kredowa farba na drzwiach i goście mogli się wpisywać na nich lub pisać życzenia dla gospodarzy.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: