WIEJSKA POSIADŁOŚĆ

Najbardziej podobają mi się domy, które znajdują się w malutkich miejscowościach lub na przedmieściach. Najlepiej takie na wsiach, gdzie jest duża przestrzeń.

Poza miastami wybudowane są tu naprawdę okazałe wille, które mają duże ogrody z pięknymi trawnikami i roślinami. Nierzadko na posesji znajduje się basen czy altana. Taki jest też ten dom 🙂

Salon jest ogromny, pomalowany na biało. Oczywiście to, co jest dla mnie najładniejsze, to drewno: krokwie i podłoga 😊 Na piętro prowadzą drewniane schody, a na zewnątrz wielkie podwójne drzwi. W salonie znajduje się kącik wypoczynkowy z kominkiem i telewizorem. Obok jest drugi, z dwoma fotelami, stolikiem i białym kredensem. Na podłodze leżą dywany.

Jest jeszcze trzecie miejsce do wypoczynku: zadaszony i oszklony taras z fotelem, stoliczkiem, szezlągiem i małym telewizorem. Brakuje mi tu tylko zielonych roślin 🌿

Kuchnia jest duża i bardzo ładna, w kolorze bieli. Połączona jest z tarasem ze zdjęcia wyżej. Z kuchni wychodzą także drzwi na zewnątrz. Meble białe z ciemnymi blatami. Na środku stoi świetna wyspa, nad którą wiszą kryształowe żyrandole. Dla kontrastu- czerwone krzesła 🙂

Jadalnia połączona jest z salonem, ale oddziela ją schodek/stopień. Na środku wielki drewniany stół z czarnymi krzesłami. Nad stołem kryształowy żyrandol. W oko wpadły mi dwa podłogowe świeczniki stojące obok schodka 😊

Domowe biuro, to często spotykane pomieszczenie w takich dużych domach. To jest urządzone w większości nowocześnie, ale posiada nieduży kominek i ciężkie zasłony.

Pokój typu biblioteczka 😊 Regały w odcieniu szarym wypełnione książkami i bibelotami. Obok, oczywiście fotel.

Poddasze i dwie sypialnie. Dominuje biel i oczywiście drewno. Zdecydowanie bardziej podoba mi się ta druga, gdzie po bokach łóżka stoją stoliczki nocne z lampkami a „w nogach” piękna drewniana komoda.

Łazienka jest także biała z czarnymi akcentami. Dodatkowo znajdują się w niej: kryształowy żyrandol, gruba zasłona i lustro w złotej ramie.

Ogród, to prawdziwe dzieło 💚😊 Mnóstwo bukszpanu i innych roślin. Znalazło się miejsce na olbrzymi ogrodowy stół, który stoi przy wejściu do kuchni. Do tego wielki basen otoczony drewnianą podłogą, na której stoją (wiadomo), leżaki i parasole. Jest nawet palma 🌴😊 Najbardziej podoba mi się ogrodowa oranżeria pokryta strzechą. Wewnątrz zestaw wypoczynkowy, drewniane akcenty i znowu kryształowy żyrandol. Wszystko prezentuje się elegancko i luksusowo.

Jest to kolejne holenderskie wnętrze, urządzone ze smakiem i gustem 😍

2 myśli w temacie “WIEJSKA POSIADŁOŚĆ

  1. Nierzadko te wiejskie domy to są przerobione obory. Gdzieś niedaleko miejscowości Wognum widziałam nawet taki landhuis nie przerobiony – w sensie, że przez ścianę mieli kojce z krowami i na oścież otwarte drzwi do obory, a obok normalnie salon. Zaś w miejscowości, w której wcześniej mieszkałam taki sam dom był już zaadaptowany i te wielkie drzwi były zamykane tylko na zimę, a cały rok były otwarte a za nimi były szklane drzwi, gdzie było widać, że tam się mieści salon. Szklane drzwi 3 m wysokie i tyleś samo szerokie. Wielkości dwuskrzydłowych drzwi obory. Takie domki są mega. W miejscowości, w której obecnie mieszkam, właśnie taki dom rok temu dopiero wybudowano. Od razu do zamieszkania, z miejscem na sień i bijkeuken tam, gdzie normalnie powinna być obora. I właśnie ma taki ogród zimowy, jak ty to opisałaś taras z zadaszeniem. Przepiękny i pod strzechą!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: