WILLA W STYLU INDUSTRIALNYM

Dom położony jest nad kanałem. Na zewnątrz i w środku dominuje biel. Ale oprócz tego koloru, ma mnóstwo dodatków w kolorze czarnym, co czyni wnętrze bardzo ciekawym i luksusowym.

Styl industrialny powstał w latach 50tych w Stanach Zjednoczonych. Narodził się z potrzeby zagospodarowania opuszczonych fabryk przemysłowych. Kiedyś był to przymus, dzisiaj to synonim ekskluzywnosci i minimalizmu. Jest to styl przede wszystkim ludzi młodych, wolnych, lubiących miejskie lofty. W USA ogromna liczba opuszczonych obiektów przemysłowych była bardzo atrakcyjna dla artystów. Cenili sobie przestrzeń. Industrial wyróżnia np. brak podziałów na kuchnię, salon czy jadalnię. Najlepiej unikać ścian działowych. Okna niezasłoniete. Jeśli już, to nowoczesne rolety/żaluzje. Lampy w stalowych oprawach, wykonane z metalu lub aluminium. Wyglądające na solidne i trwałe, jakby były zabrane wprost z fabryki. Najlepszymi kolorami we wnętrzu, są takie, które powiększają przestrzeń i sprawiają wrażenie chłodu, czyli odcienie bieli i szarości. Mieszkania powinny mieć surowe wykończenie (lub jego brak 😜). Dobrze jest, gdy widać mur, cegłę, elementy wentylacji, rury. Najlepsze meble, to takie, które wyglądają na zużyte, lub jak z warsztatu. Koniecznie dużych rozmiarów, bo małe w takiej przestrzeni będą wyglądały miniaturowo. Styl industrialny nie lubi dużo dodatków.

W tym przypadku, nie jest to typowo wielkomiejski loft, a wolnostojący dom. Nie widać w nim metalowych rur, czy gołego muru, albo cegły. Jest mnóstwo błyszczącej bieli i płytek. Kuchnia jest bardzo nowoczesna, w salonie na środku stoi kominek. Oprócz tego, znajduje się tam sporo zielonych roślin (dominują palmy 🌴) a w jednej sypialni są nawet krokwie na suficie 🙂 No i oczywiście biel połączona z czernią 😊⚪⚫⬜⬛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: