MASECZKI POMYSŁU HOLENDERKI

Te maski nie zanieczyszczają środowiska, bo są w 100% biodegradowalne. Chronią tak samo, jak te z materiału.

Przez covid-19, maski stały się nieodłącznym elementem naszego życia i niestety też naszego otoczenia 😷 Jednorazowe maseczki zaczęły zaśmiecać chodniki, ulice czy parki. Sama widziałam ich mnóstwo na parkingu przed supermarketem. Ludzie się nigdy niestety nie nauczą, że kosze na śmieci nie stoją w miejscach publicznych dla ozdoby 😤 Jedna osoba w Holandii zaczęła szukać rozwiązania przyjaznego środowisku. Mamy już dostępne bio alternatywy np. dla plastikowych słomek, siatek na zakupy, jednorazowych pudełek na żywność a nawet szczoteczek do zębów. Przyszedł czas na maski.

Dzieło holenderskiej projektantki Marianne de Groot-Pons po zużyciu można zakopać, ale nawet jeśli zostanie wyrzucone lub zgubione- rozłoży się. W kontakcie z glebą i wodą nawet zakwitnie, co jest dodatkowym atutem, jeśli chodzi o pszczoły 🐝 Maski „Marie Bee Bloom” mają mieć taką samą skuteczność, jak te wykonane z materiału. Do ich stworzenia projektantka wykorzystała papier ryżowy z zatopionymi nasionami kwiatów.

Dodatkowym spoiwem, dzięki któremu nasiona nie wypadają, jest naturalny klej z mączki ziemniaczanej i wody. Gumki na uszy zastąpione zostały bawełnianymi sznurkami. Nawet logo zostało wykonane za pomocą ekologicznego tuszu. Po zużyciu maseczki, można ją zakopać, podlać i po pewnym czasie nasiona zakwitną 🌸🌺 Jeśli zaś ją po prostu ktoś wyrzuci, pod wpływem naturalnych procesów rozłoży się. W tej chwili maseczki produkowane są w niewielkiej pracowni i można je zamówić z wysyłką do Niemiec i Belgii.

Ekologiczna maseczka 🙂

Więcej szczegółów na stronie mariebeebloom.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: