NATIONAAL MILITAIR MUSEUM

Jestem do tyłu z kilkoma wpisami, więc będę to nadrabiać teraz. Ten będzie o zwiedzaniu muzeum jeszcze w zeszłym roku, jesienią. Chodzi o Narodowe Muzeum Wojskowe.

Pan Mąż lubi militaria, a ja ogólnie lubię muzea 🙂 Zawsze człowiek coś ciekawego zobaczy i się czegoś dowie. Dlatego postanowiliśmy wybrać się właśnie tam, bo mieliśmy i tak w planach zwiedzić Narodowe Muzeum Wojskowe.

NMW jest częścią Fundacji Królewskich Muzeów Obronnych. Obejmuje również Muzeum Morskie w Den Helder, Muzeum Marechaussee w Buren i Muzeum Morskie w Rotterdamie. Na stronie internetowej obiektu możemy przeczytać, że NMM powstało z połączenia Muzeum Wojska w Delft i Muzeum Lotnictwa Wojskowego w Soest. Aby zabezpieczyć obie kolekcje na przyszłość, armia i lotnictwo podjęły decyzję o budowie wspólnego nowego muzeum. Wizją jest, aby społeczeństwo było świadome powodu istnienia sił zbrojnych, tego że wypełniają ważne zadania rządu a także przekaz wiedzy na temat ich obowiązków. Jest to wgląd w przeszłość, teraźniejszość i przyszły rozwój sił.

Jestem żółtodziobem jeśli chodzi o wojsko, samoloty, itp. Ale oglądałam te eksponaty z zainteresowaniem 😀 Na mnie wrażenie robiły czołgi. Oprócz tanków i samolotów, obejrzeć można samochody i motocykle wojskowe, zobaczyć, jak kiedyś wyglądały karetki i jakie miały wyposażenie, a także spojrzeć na broń albo budowę silników maszyn.

Samoloty są też na zewnątrz.

Zdjęć zrobiłam dużo, bo i dużo jest tam do oglądania. Niestety wszystkiego wrzucić nie mogę. Oprócz samego muzeum, znajduje się tam też sklep z gadżetami. Ja standardowo wyszłam z magnesem a Pan Mąż z dwoma kubkami. Bilety kupiliśmy wcześniej przez internet.

Adres: Verlengde Paltzerweg 1, 3768 MX, Soest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: