JESIEŃ JUŻ BLISKO, CZYLI DYNIE I DEKORACJA PRZED DOMEM

Postanowiliśmy się wziąć za porządki w ogrodzie przed jesienią i naszym urlopem. Trzeba wszystko posprzątać i uporządkować, bo potem będą już tylko wiatr i deszcz.

Doszłam do wniosku, że w tym sezonie nie kupię dyń w centrum ogrodniczym, bo po co przepłacać. Pomyślałam, że znajdę tutejszego farmera. Szukałam i znalazłam 10km od naszego miasta, w miejscowości Geervliet, gospodarstwo ogrodnicze. Jest to rodzinny biznes. Zaczęli już sezon na dynie. Bingo! W sobotę otwarte do 15:00. Jedziemy. Okazało się, że zrobili wystawę w stodole. Na snopkach słomy i drewnianych stołach było mnóstwo dyń i tykw. Różnej wielkości. Do tego w koszach mniejsze. Można było też kupić jesienne stroiki i suszone bukiety. I pojedyńcze kwiaty. Wstawione były też drewniane ławki że stolikami, przy których klienci pili kawę i herbatę. Właściciele bardzo mili. Mogłam bez problemu zrobić zdjęcia.

Teraz już wiem, gdzie będę jeździła co roku 🙂 Kupiłam kilka dyń. Zrobiłam też stroik na drzwi. W Actionie kupiłam kółko, do którego przykleiłam sztuczne liście, dynie i jabłka. Wykorzystałam klej modelarski Pana Męża. Póki co, wszystko się trzyma. Ozdoby miałam jeszcze z zeszłego roku, które były stroikiem domowym. Stwierdziłam, że nie będę tego w domu trzymała, będzie dobre na zewnątrz.

Przed domem zmieniłam wystrój. Hortensję wyniosłam na podwórko. Został krasnal i wiewiórka. Przesadziłam wcześniej kupione chryzantemy i wrzosy. Dodałam dynie. Wcześniej spryskałam je lakierem do włosów, może nie zgniją tak szybko.

Szukając dyniowej farmy, znalazłam holenderskie blogi, na których można co nieco o dyniach się dowiedzieć:)

O świętach i nie tylko.

https://oktoberdots.com/blog/. Tutaj jest mnóstwo ciekawych przepisów kulinarnych 🙂

A na koniec dwie piękne dekoracje z mojego miasta 🙂

Do następnego 🙂

4 myśli w temacie “JESIEŃ JUŻ BLISKO, CZYLI DYNIE I DEKORACJA PRZED DOMEM

  1. Macie bardzo ładne drzwi. Raczej nie dostaliście ich w nl, co? Tutaj nie ma ładnych drzwi. Szukaliśmy sami i jak we wszystkim, holendrzy mają 10 modeli i starczy. Ciężko o coś ładnego.

    Polubienie

      1. Poleciłabym firme od drzwi ale jeden rok temu obiecał nam wymianę do Bożego Narodzenia i przepadł, a drugi od marca już instaluje nam drzwi… Po urlopie może się uda.

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: