MIAŁ BYĆ REKORD…

…przeczytanych w tym roku książek i jest na dzień dzisiejszy dupa. Jak sobie wymyśliłam, że będę czytała jeszcze więcej, tak szybko sobie uświadomiłam, że teraz jest jeszcze więcej pracy no i szkoła.

Dzisiaj była ostatnia lekcja- 3 godziny przygotowania do egzaminów. Trzeba było opowiedzieć o swojej wymarzonej pracy i rozmowa ze sprzedawcą telefonu. Chodzi o zwrot w sklepie towaru. Oddaliśmy też uzupełnione segregatory z naszymi ćwiczeniami. Mam dzisiaj jeszcze trochę siły, żeby zrobić wpis, bo trzy książki się uzbierały do opisania 🙂

„Zimne ognie”- Simon Beckett

Do tej pory przeczytałam kilka części kryminałów z antropologiem Davidem Hunterem Simona Becketta. Zaintrygował mnie ten thriller i muszę napisać, że wart jest dwóch dni, bo tyle czasu go czytałam. Główną bohaterką jest Kate Powell, która odnosi sukcesy zawodowe. Jest singielką, sama o sobie decyduje. Ostatnio jednak czegoś jej brakuje. Chce mieć dziecko, ale po nieudanym związku nie zamierza szukać partnera. Chce zrobić to inaczej. Na swój sposób. Postanawia znaleźć dawcę, lecz na własnych warunkach. Musi wiedzieć kim będzie ojciec. Zamieszcza więc ogłoszenie. Alex Turner wydaje się być doskonałym kandydatem. Przystojny, nieco wstydliwy i inteligentny. Pierwsze wrażenie może być jednak mylące. Niebezpiecznie mylące. Fabuła wciągająca. Thriller psychologiczny, w którym poruszone są dwie rzeczy: dziecko bez partnera (może się okazać, że to nie takie proste jakby się wydawało) i stalking, który potrafi zrujnować życie. Do tego dodajmy niebezpieczną ludzką psychikę i dobry materiał na książkę jest.

„Wokół zbrodni”- Mariola Kłodawska

Nie słyszałam wcześniej o tej autorce a szkoda. Prowadzi kanał „Kartoteka” i opisuje przerażające sprawy kryminalne, te rozwiązane i te, które czekają jeszcze na odkrycie. W książce większość z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdyż autorka interesuje się nimi od wielu lat. Fascynuje i nurtuje ją fakt, że pomimo ogromnego rozwoju kryminalistyki i kryminologii, wciąż nie zna się odpowiedzi na wiele pytań. A ja się zastanawiam, dlaczego, mimo rozwoju tych dwóch dziedzin ludzie dalej mają odwagę zabijać… Książka jest o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły światem. O niektórych słuchałam podcastów lub czytałam. Estibaliz Carranza po zamordowaniu i rozczłonkowaniu ciał partnerów trzymała ich szczątki w piwnicy pod swoją lodziarnią. Jenelle Potter nakłoniła najbliższych do zabicia młodych rodziców, tworząc fikcyjną postać Chrisa – agenta CIA. Co się stało z Ann Gotlib, która zaginęła w wieku 12 lat z terenu centrum handlowego w Louisville w stanie Kentucky 1 czerwca 83roku? I na koniec sprawa, która jest jedną z tych zapadających w pamięć. Gertrude Baniszewski wciągnęła grupę dzieci w zbrodnię, w trakcie której torturowali i zmęczyli na śmierć 16-letnia Sylvię Likens. W tej książce opisane jest to chyba najdokładniej, bo w podcastach nie wszystkie szczegóły były ujawniane.

„Jestem mordercą”- Max Czornyj

Doskonale napisana powieść z przerażającej perspektywy mordercy. Aż ciężko uwierzyć, że jeden człowiek mógł tak namieszać i dokonać takich zbrodni. Johann „Jack” Unterweger urodził się w 1950 roku w Austrii. Nazywany był „Dusicielem z Wiednia”. W 1974r zabił 18latkę, bo przypominała mu matkę. Został skazany na dożywocie. W więzieniu napisał i wydał m.in autobiografię, wiersze i pisał sztuki teatralne. Rozpoczęła się batalia o uwolnienie Unterwegera. Jest to prawdziwa historia jednego z najbardziej bestialskich seryjnych morderców świata. Dewianta, który zadrwił z biegłych psychiatrów i wymiarów sprawiedliwości kilku państw. Psychopaty i ulubieńca mediów. Czytając, ciężko było uwierzyć, że taki ktoś wywinął się w taki sposób policji i sądowi. Z ciekawości obejrzałam kilka materiałów na YouTube. To trzeba zobaczyć.

A ja zapisuję w notesie przeczytane od Nowego Roku książki. Narazie tylko 5. Zobaczymy, jak pójdzie dalej.

Do następnego 🙂

2 myśli w temacie “MIAŁ BYĆ REKORD…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: